Umów się na wizytę

61 663 60 60

Rejestracja telefoniczna 8:00-18:00

61 678 40 88

Rejestracja telefoniczna 8:00-18:00

Poznań, Os. Zwycięstwa 108
Poznań, pl. Kolegiacki 12a

Zabiegi fizykoterapeutyczne Poznań

POZCERO Centrum medyczne w Poznaniu posiada bogatą ofertę fizykoterapeutyczną zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jak i prywatnie. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy najpopularniejszych zabiegów.

 

Elektrolecznictwo

Elektrolecznictwo to dziedzina fizykoterapii, która wykorzystuje prąd elektryczny do leczenia różnych schorzeń i dolegliwości. W ramach elektroterapii w POZCERO Centrum Medyczne prowadzimy zabiegi:

 • TENS (stymulacja elektryczna nerwów). Zabieg polega na wykorzystaniu niskiego poziomu prądu elektrycznego do stymulacji nerwów. Jest to metoda nieinwazyjnego i niefarmakologicznego leczenia dolegliwości bólowych
 • Ultradźwięki – metoda wykorzystująca fale elektrodźwiękowe do głębokiego ogrzewania tkanek miękkich. Rozwiązanie to jest skuteczne w leczeniu urazów mięśni i redukcji stanów zapalnych.
 • Elektrostymulacja – dostarczanie impulsów elektrycznych do mięśni w celu wywołania skurczów podobnych do tych pojawiających się naturalnie podczas ćwiczeń fizycznych. Elektrostymulacja wykorzystywana jest w rehabilitacji mięśni po kontuzjach lub operacjach.
 • Prądy interferencyjne – krzyżowanie dwóch niezależnych fal prądowych o różnych częstotliwościach w celu terapii bólu i redukcji napięcia mięśniowego.
 • Prądy diadynamiczne – metoda polegająca na wykorzystywaniu impulsów prądowych o zmiennej częstotliwości do leczenia bólu i stanów zapalnych.
 • Galwanizacja – wykorzystuje stały prąd elektryczny do leczenia różnych schorzeń. Stosowana jest między innymi w terapii przeciwbólowej oraz w celach rehabilitacyjnych.

Magnetotrapia

Magnetoterapia jest metodą wykorzystującą pole magnetyczne do terapii i leczenia wielu schorzeń. Działa ona na zasadzie oddziaływania pola magnetycznego na komórki i tkanki organizmu, co może pomóc w zmniejszeniu bólu, przyspieszeniu gojenia ran, redukcji stanów zapalnych oraz poprawie krążenia krwi.

Światłolecznictwo

Dziedziny fizykoterapii polegające na wykorzystaniu promieniowania świetlnego o określonej długości fali. Zabiegi wykonywane w ramach światłolecznictwa (fototerapii) to:

 • Laseroterapia punktowa – metoda polegająca na skoncentrowaniu lasera na konkretnym obszarze ciała w celu precyzyjnego oddziaływania na tkanki. Laseroterapia punktowa stosowana jest często w terapii urazów lub problemów stawowych.
 • Laseroterapia skaner – laser przemieszczany jest nad obszarem leczenia, umożliwiając równomierne naświetlenie większej powierzchni ciała. Metoda ta ma zastosowanie w przypadku terapii większych obszarów, takich jak plecy czy kończyny.
 • Lampa Solux – lampy solux wykorzystują promieniowanie podczerwone w połączeniu z filtrem kolorowym. Stosowane są do redukcji bólu mięśniowego, poprawy krążenia krwi oraz ogólnego łagodzenia napięcia mięśniowego.

Hydroterapia

Forma fizykoterapii wykorzystująca wodę

 • Masaż wirowy kończyn górnych – zabieg polega na zanurzeniu kończyny lub kończyn górnych pacjenta w wannie oraz wywołanie ruchów wirowych wody. Masaż ten pomaga w rozluźnieniu mięśni, zwiększeniu elastyczności stawów oraz poprawie krążenia krwi w górnych kończynach. Jest szczególnie skuteczny w terapii po urazach lub operacjach rąk.
 • Masaż wirowy kończyn dolnych – podobnie jak masaż wirowy kończyn górnych polega na zanurzeniu kończyn dolnych pacjenta w wodzie i wywołaniu ruchów wirowych wody. Pomaga w redukcji obrzęków, złagodzeniu napięcia mięśniowego oraz usprawnia krążenie krwi w dolnych kończynach. Jest często stosowany w rehabilitacji po urazach nóg lub operacjach.

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa to zabieg, który wykorzystuje niskie temperatury do leczenia konkretnych obszarów ciała. Ten rodzaj terapii może pomóc  w zmniejszeniu bólu, redukcji stanów zapalnych i obrzęków, a także przyspieszeniu procesów gojenia się tkanek.

 • Dwutlenek azotu (NO2) znany również jako suchy lud, jest stosowany w krioterapii jako chłodziwo. Jest to substancja stała o bardzo niskiej temperaturze, która jest aplikowana bezpośrednio na skórę lub obszar ciała wymagający terapii. Działa poprzez chłodzenie tkanek i może być skuteczną metodą w redukcji bólu i obrzęku, zwłaszcza w przypadku urazów sportowych lub stanów zapalnych.

Poznań, Os. Zwycięstwa 108

61 663 60 60

Rejestracja telefoniczna 8:00-18:00

Poznań, pl. Kolegiacki 12a

61 663 60 60

Rejestracja telefoniczna 8:00-18:00